September 2011

The only dreams that matter are the ones you have when you're awake.

25. september 2011 at 11:28 | Carol |  My life
Ta moje nečinnost je vážně strašná, já vim... Bude to asi tim designem, jak se mi omrzí design, tak mě tu to přestává bavit, asi ho budu muse změnit. ;)
Jinak co se týče předchozího článku, rozhodla jsem se, že si na maturitu z angličtiny vyberu tu základní úroveň. I když bych možná tu těžší taky zvládla, musela bych se teď tomu hodně věnovat, protože chci jenom jedničku, jenže vzhledem k tomu, že maturuju ještě z jinejch předmětů a daleko těžších, nemam na přípravu čas.
V pondělí se snad konečně pojedu podívat po nějakejch šatech na maturák. I když bych tam nejradši nešla. Ty kecy, že každej má právo říct vlastní názor a podle každýho alespoň trochu ten maturák přizpůsobit je pěkná lež. Ani vzdáleně tam nebude to co chci, je jedno ať řeknu co řeknu, stejně to bude vždycky jinak. Ale je mi to celkem jedno, stejně ty lidi nemam ráda.
Od začátku září už uplynul měsíc a mě se s každym dnem blíží maturita a odchod ze školy. Tim pádem se mi i stále častěji honí hlavou co potom. Stousta lidí od nás půjde na vejšku, ale já zatim nechci. Neřikam, že tam nikdy nepůjdu, ale nejradši bych si dala rok pauzu a mezitim někam odcestovala. Pravděpodobně do Anglie na nějakej roční kurz angličtiny, kterej bude zakončenej zkouškou CEF.
A potom... taky se mi čím dál častěji honí hlavou odcestovat do Jižní Korei. Já vim, zní to šíleně, nejdřív to byla severní Evropa a teď Asie, jenže už jsem z těch lidí tady docela otrávená, chci nějakou razantní změnu, něco dobrodružnýho. :)
Taky se omlouvám že k vám teď na blogy nechodím a nepíšu komentáře, nějakej snad ještě v blízký době napíšu, ale teď se jdu zažrat zpět do koukání na korejský seriály. :P
Nejhorší rozhodování, POMOC!

2. september 2011 at 20:04 | Carol |  My life
Včerejším dnem jsem nastoupila do čtvrťáku a tudíš musím řěšit plno problémů okolo blížící se maturity. Nicméně jeden z problémů je uplně ten nejproblématější. A to ten, zda si mám vzít k odmaturování základní úroveň angličtiny nebo těžší. Až donedávna jsem byla odhodlaná pro tu těžší, ačkoli do rodilého mluvčího mám ještě hodně daleko, angličtina mi jako předmět jde ve škole ze všeho nejlíp, skoro se nemusím učit a mám samí jedničky. Jenže! Docela se tý těžší úrovně bojim. Ona mi vlastně ani k ničemu neni. Chtěla jsem to jen pro svůj dobrý pocit, protože zvládnout těžší úroveň AJ na 1, to by bylo vážně něco! Alespoň bych na sebe mohla být konečně právem pyšná. Jenže nikdo z naší třídy těžší úroveň nechce a dokonce i učitelka mi to rozmlouvá, že je to prý hodně těžký... Přitom, v jednom časpise jsem si na zkoušku dělala úryvek z testů základní i těžší úrovně z AJ, ta základní mi přišla naprosto primitivní a v tý těžší jsem taky zas tolik netápala, měla jsem asi jen 2 chyby... Takže test bych možná dala, ale ještě tu máme ústní zkoušku, z té mám daleko větší strach. V mluvení spatra nejsem zrovna zdatná, nicméně budeme dopřevu vědět, jaká jsou témata, tak by se to snad dalo taky nějak nacvičit, no ne?

Tohle je vážně dilema... Nejhorší na tom je, že tohle je snad moje 1. rozhodnutí v životě, na kterym skutečně záleží a já vůbec nevim jak se rozhodnout...