February 2012

BB Cream - jihokorejský kosmetický trend

24. february 2012 at 16:13 | Carol |  Love it
Slibovala jsem, že jakmile mi přijde můj BB cream, hned na něj udělám recenzi. A jelikož pro vás je to zřejmě zatím neznámý pojem, zmínila bych se nejdřív, co to ten BB cream vůbec je.


Původní recept pochází z Německa, kde byly BB krémy používány k hojení po plastických operacích díky jejich skvělým hojícím a regeneračním vlastnostem. Známá jihokorejská herečka ho posléze začala používat pro účel zkrášlování pleti a jelikož se asijská doramata (specifický název pro oblíbené jihovýchodo asijské seriály) a hallyu (termín používaný k označení šíření korejského popu a kultury do ostatních zemí) staly něčím opravdu velkým, šílenství se zrodilo. Trend, který se původně rozmohl v Korei, se poté přenesl do Japonska, pak do jihovýchodní Asie a nyní si buduje cestu do USA a Evropy, ačkoli tady je jeho pojem většinou z velké většiny stále neznámý.

Nenávidim...

22. february 2012 at 18:50 | Carol |  My life
Něnávidim tuhle školu, nenávidim ty prohnilý ksichty učitelů, kteří se tvářej jako férový lidi a pak vám vrazej kudlu dozad, když vám těsně před maturitou začnou dávat z předmětů, z kterejch nematarujete, furt nějaký písemky! Například matika. Věnovala jsem tomu tolik hodin, naučila jsem se počítat všechny příklady co jsme v sešitě dělali a ve finále? Za 5! Samozřejmě v písemce byly příklady který jsme vůbec nedělali! A to jsem si ještě tak naivně řikala, že si jdu pro jedničku a měla jsem ze sebe skvělej pocit jak sem to uměla! No a další předmět z kterýho nematurujeme - němčina. No a samozřejmě téměř každou hodinu písemka! To bylo keců na začátku roku že prej ví, že toho budeme mít na maturitu hodně a tak to nechá trochu volnější. Ho*no. Člověk se začne stresovat aby ještě na poslední chvíli nepropad z předmětů, který mu sou k ničemu! A to myslim hlavně u matiky, vždycky byly v písemce alespoň obdobný příklady, ale teď?! Copak my co nemáme na matiku buňky nemáme právo odmaturovat?! Nevidim jedinej důvod, proč maj bejt učitelé naštvaný, člověk dělá co může a je mu to naprosto k ničemu! Jsem vážně vytočená, takovej humus jsem od nich vážně nečekala...

Pride and Prejudice

16. february 2012 at 17:48 | Carol |  My life
Před pár dny mi trochu se zpožděním konečně přišel dárek k narozeninám, a to Pride and Prejudice (Pýcha a předsudek) od Jane Austen. Knihu jsem ještě nikdy nečetla, ale film patří mezi jedny z mých nejoblíbenějších. Akorát jsem se tentokrát odhodlala přečíst ji v angličtině, proto jsem si i objednala Oxford vydání. Doufám, že to snad nějak přelouskam, jsem na sebe docela zvědavá. Nejdřív ale ještě musim dočíst pár knížek na povinnou četbu a pak hurá konečně čtení které bude DOBROVOLNÉ. Jupí.

Stále častěji mi připadá, že škola se pořád více přibližuje vězení. Jelikož první ročníky jsou na horách, chybí spousta učitelů, a proto máme pořád nějaký suplování. Fajn, to je logický, ale co logický rozhodně neni je, když máme vyučování kdovíjak dlouho a oni nám nenechají poslední nebo první hodinu odpadnout, prostě v tý škole musíme bejt a čumět do zdi jak idioti... Paráda. No a zejtra hned 3 hodiny účta, to bude snad nejhorší den v tomhle týdnu...

Hladovka s nudou

10. february 2012 at 19:02 | Carol |  My life
Abych trochu objasnila název článku... Od včerejška mám jakousi podivnou střevní virózu. Dneska se sice cítim už "jen" jako vykuchaná ryba, ale včera to bylo hrozný. Myslela jsem, že ani nedojdu ze školy domu. A pak hned 2x zvracení, proč ne. Za dnešek sem snědla jenom půl rohliku, ale v rámci možností se teď cejtim docela pohodově. :)

Už je to nějakou dobu, co si vždycky ráda pročítam články na TOMTO blogu. Autorka co ho píše je neskutečná, dokáže vždycky tak všechno dokonale vysvětlit a objasnit. Abych to trochu přiblížila, už nějakou dobu jsem poblázněná do Jižní Korei a tato slečna je Australanka, která tam už 2. rokem žije. Jsou tam články od popisu společenských standartů v Korei, až po zážitky ze sauny. Dozvíte se tam ohromný množstí zajímavých věcí, který by vás možná ani nenapadli. Ale uznávam, jsem jedna z mála, koho to tam táhne, ale tak kdyby se náhodou někdo našel.. :)


... ten refrén ♥Taky jsem si konečně objednana svůj BB CREAM! Neskutečně se na něj těším, i když asi většina z vás netuší o co jde, jelikož v Evropě je to zatím stále neznámý pojem, nicméně určitě pak na něj udělám nějakou recenzi. :)