March 2012

Time you enjoyed wasting was not wasted.

31. march 2012 at 21:56 | Carol |  My life


Po nějakém čase článek týkající se pouze mě, naprosto spontání a neplánovaný...

Díky chytrosti naší školy aneb měnit okna když je veku ještě zima jsem onemocněla. Naštěstí pouhá rýma a v pondělí šílenství opět začíná, tentokrát naštěstí jen do středy.

Co plánujete o Velikonoční prázdniny? Já mám s kamarádkou naplánovaný výlet do Prahy ála prolézt rekordní počet obchodů. Snad na sebe něco seženu, přijde mi, že počátkem jara jsou v obchodech ty nejmíň atraktivní věci.

Dneska nám umřela kočka... Respektive jí u zvěrolékaře utratili, něčim se otrávila. Je mi z toho zvláštně a na jednu stranu mám vztek. To jsou lidi vážně TAK blbí že je nenapadne odstranit z jejich zahrady všelijaké jedy a toxické látky, to je vážně nenapadne, že záliba koček je všelicos ochutnávat?! Ne, samozřejmě lidičky si budou žít poklidně dál a zvířata kolem nich umírat... Jsem z toho fakt rozhozená, bojim se teď o mé další 4 kočky, co když si líznou toho samýho...

Pokud je tady někdo z vás milovníkem doramat, v jednom z příštích plánovaných článků vás potěším. :)

Prozatím se loučím.


Carol


MISSHA vs. Skin79

24. march 2012 at 10:10 | Carol |  Love it

Možná si pamatujete, že o BB krémech jsem už jednou psala. Protože mi před pár dny přišel Skin 79 Hot Pink Super Plus bb cream, rozhodla jsem se ho srovnat s mým předchozím BB krémem MISSHA M Perfect cover, odstín #23.

Nejdříve ze všeho bych rozebrala odstín. Missha M má tu výhodu, že bb krém nabízí v několika odstínech, nedávno snad prý i začala vyrábět o dost tmavší odstíny, než jsou u bb krémů zvykem. Můj odstín #23 mi však naprosto perfektně sedí. Co se týče Hot Pink bb krému, pro mnohé může být nevýhoda, že se prodává jen v jednom odstínu, který je docela světlý, světlejší než odstín #23 u Missha M. Je však známo, že i přes svůj jediný odstín se dá považovat za univerzální, jelikož sedí snad všem, tudíž i mě. Tmavší pleť zesvětší, velmi světlou zase trochu ztmavý, ale vždy bude vypadat naprosto přirozeně. Tudíž co se může zdát jako nevýhoda nakonec vůbec žádný problém být nemusí.

Co se týče krytí, už od názvu MISSHA M Perfect cover lze odvodit, že Missha bb krém je zaměřený především na dokonalé pokrytí, má proto trochu hustší složení, tudíž v tomto ohledu je o něco lepší než Hot Pink bb krém, ovšem co se mě týče, má pleť zase tolik vad nemá, proto mi Hot Pink bohatě stačí, to co má, zakryje. Proto bych Hot Pink doporučovala spíše těm, kdo hledají přirozenější vzhled. Navíc se oproti bb krému od Misshi lépe roztírá, což je ráno před odchodem do školy docela dobrá úspora času. :)

No a kdybych měla srovnat ceny, bb krém Hot Pink je rozhodně levnější, za množství 40 g jsem zaplatila cca 500 Kč, narozdíl za Missha Perfect Cover jsem za 20 g dala necelých 400 Kč, velké balení s 50 g by mě vyšlo asi na více jak 700 Kč.

POZOR! Pokud budete objednávat z ebay, na internetu se objevily padělky, proto je třeba pořádně si proťuknout prodejce. Z Aukra by to mělo být bezpečnější. No a pokud jste si už svůj bb cream objednali a chcete se přesvědčit o originalitě, můžete podle tohoto nebo tohoto návodu nebo si jen stačí do googlu zadat "how to recognize fake bb cream" a vyjdede vám spousta jiných návodů.

Toť má recenze, pokud máte jakékoli dotazy, směle do toho. ;)

Carol


To úroveň vážně tak upadá?

21. march 2012 at 20:46 | Carol |  And so on
(Upozorňuji, že z důvodu emocionálního rozpoložení autorky se v textu mohou objevit hrubé až vulgární výrazy)

Přemýšlela jsem o tom už hodně dlouho, ale k napsání tohoto článku mě vyprovokoval až dnešní incident, který se přihodil mé spolužačce, kdy po otevření svého sešitu z češtiny nalezla stránku po stránce CELÝ sešit počmáraný červenou lihovkou, od nesouvislých čáranic až po obscéní obrázky. Jelikož si často měníme třídy, viníka lze jen těžko vypátrat. A samozřejmě to tedy odnese moje spolužačka, která se ze sešitu musí připravovat na maturitu, která je už za měsíc.

Tohle však není zdaleka jediný incident, který se na naší škole přihodil. V naší třídě není snad nikdo, komu by nebyla odcizena alespoň jedna učebnice. Mě byla jako poslední odcizena matika a to jsem si jí nechala jen na JEDEN den v lavici. Byla jsem z toho dost znechucena a dodnes mam nutkání prohledat každýho ve škole a najít tu mojí s poznávacím nápisem "MCR".

Naše škola byla vždy považována za školu s výbornou úrovní, až někdy poslední 2 roky tato úroveň viditelně poklesla, kdy z nedostatku studentů musela škola popustit laťku příjmacího řízení a do naší školy se tak dostal každej idiot. Neříkám, že všichni z nich jsou pod úrovní, ale mnho z nich si nezaslouží na naší škole studovat. Při pohledu na ty prosvítající prdele v leopardích legínách se mi zvedá kufr. Když jsem byla v prváku, taky jsem měla určité nutkání rebelství ve stylu zanechávání různých nápisů po lavicích, ale nikdy bych si nedovolila vzít nebo poškodit něco co neni moje. Někdo kdo je toho schopnej je méněcennej tvor kterej by se nad sebou měl zamyslet.

A poslední věc, která mě doráží, je, že už asi 3 měsíce není na našem patře na toaletách mýdlo. Je docela smutný nemoci si umýt v 21. století na školních záchodech ruce mýdlem. To je snad to nejzákladnější. Hlavně že má škola na vyhazování peněz za nový okna, který vůbec vyměnit nepotřebovaly...

Naštěstí už jen pár měsíců a moje docházka na střední škole bude ukončena. Ještě že tak.

Carol


Wanna wear.

17. march 2012 at 14:37 | Carol |  Love it
Omlouvám se za delší nečinnost, měla jsem menší technické problémy se svým blogem. Nicméně to hodlám vynahradit a tímto článkem vám přináším pár outfitů, které mě v poslední době všemožně po internetu oslovily.
Tsubasa Masuwaka

3. march 2012 at 15:37 | Carol |  Love it
Velmi se mi zamlouvá styl této slečny. Asi nejsem jediná, pro kterou je Tsubasa módní ikonou. Moji sympatii si získala i tím, že je se svými 150 cm dokonce menší než já. :D