To úroveň vážně tak upadá?

21. march 2012 at 20:46 | Carol |  And so on
(Upozorňuji, že z důvodu emocionálního rozpoložení autorky se v textu mohou objevit hrubé až vulgární výrazy)

Přemýšlela jsem o tom už hodně dlouho, ale k napsání tohoto článku mě vyprovokoval až dnešní incident, který se přihodil mé spolužačce, kdy po otevření svého sešitu z češtiny nalezla stránku po stránce CELÝ sešit počmáraný červenou lihovkou, od nesouvislých čáranic až po obscéní obrázky. Jelikož si často měníme třídy, viníka lze jen těžko vypátrat. A samozřejmě to tedy odnese moje spolužačka, která se ze sešitu musí připravovat na maturitu, která je už za měsíc.

Tohle však není zdaleka jediný incident, který se na naší škole přihodil. V naší třídě není snad nikdo, komu by nebyla odcizena alespoň jedna učebnice. Mě byla jako poslední odcizena matika a to jsem si jí nechala jen na JEDEN den v lavici. Byla jsem z toho dost znechucena a dodnes mam nutkání prohledat každýho ve škole a najít tu mojí s poznávacím nápisem "MCR".

Naše škola byla vždy považována za školu s výbornou úrovní, až někdy poslední 2 roky tato úroveň viditelně poklesla, kdy z nedostatku studentů musela škola popustit laťku příjmacího řízení a do naší školy se tak dostal každej idiot. Neříkám, že všichni z nich jsou pod úrovní, ale mnho z nich si nezaslouží na naší škole studovat. Při pohledu na ty prosvítající prdele v leopardích legínách se mi zvedá kufr. Když jsem byla v prváku, taky jsem měla určité nutkání rebelství ve stylu zanechávání různých nápisů po lavicích, ale nikdy bych si nedovolila vzít nebo poškodit něco co neni moje. Někdo kdo je toho schopnej je méněcennej tvor kterej by se nad sebou měl zamyslet.

A poslední věc, která mě doráží, je, že už asi 3 měsíce není na našem patře na toaletách mýdlo. Je docela smutný nemoci si umýt v 21. století na školních záchodech ruce mýdlem. To je snad to nejzákladnější. Hlavně že má škola na vyhazování peněz za nový okna, který vůbec vyměnit nepotřebovaly...

Naštěstí už jen pár měsíců a moje docházka na střední škole bude ukončena. Ještě že tak.

Carol

 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Dem | Web | 21. march 2012 at 21:40 | React

Jelikož třída oktávy je u nás na škole asi nejvybavenější, projektor, klavír a tak, tak do naší třídy chodí spousta děcek a to je taky pak spoušť. My si teda stěžujem na zpřeházený židle, žvejkačky pod lavicí a podobně, naštěstí nic tak hroznýho.
Ale i tak, my si nikdy nedovolili dělat bordel v jiných třídách. Teda prohlíželi jsme si jejich sešity a hrozili se toho učení, ale jinak ne :D Řikam to pořád, děcka jsou čím dál drzejší.

2 J. | Web | 22. march 2012 at 16:27 | React

Hodně úspěchu u matury. :))
A nejen u vás klesla úroveň ;)) Občas je mi z toho co jsou "lidé" schopní udělat zle.

3 Wendy | Web | 22. march 2012 at 18:16 | React

Mě by ani nenapadlo nechávat svoje věci válet někde po třídách, vim, že bych je už znova nikdy neviděla. Timhle způsobem jsem ztratila učebnici francoužštiny, kterou teď budu asi muset zaplatit. Ale to byla moje blbost.
Jinak s tim mejdlem... Toho máme na záchodech sice vždycky dost, ale zato máme odpoledne málokdy toaleťák :D. Nechápu, proč uklízečky nemůžou ty záchody obcházet a dát tam novej, když dojde... To snad neni taková práce.

4 Beornottobe | Web | 23. march 2012 at 23:32 | React

Mluvíš mi z duše. Dnešní pubertální idioty bych s největší chutí .. (ne, nebudu projevovat své násilnické sklony).
U nás se toho děje taky dost, třeba nechápu, jak se mi najednou může v lavici vyskytnout obal od sušenky, která ani neni moje. To je fakt TAK MOC TĚŽKÝ dojít těch pár metrů ke koši? Asi jo, tak to dáme někomu do lavice, ne? Ať to uklidí on... (nebo ať to vyhodí na zem nebo to dá někomu dalšímu do lavice, proč ne...).
Jinak taky nechápu to s těma legínama! Jedna holka z naší třídy má nadváhu...a to dost výraznou a nenosí kalhoty. Prostě si vezme legíny (a když máme štěstí, tak si pod ně nevezme tanga), k nim krátký tričko a myslí si, jak je děsně skvělá. Jako mně nevadí tlustí lidé, chápu, že chtěj nosit nějaké moderní oblečení, ale když na to sakra nemá postavu, tak ať aspoň nosí kalhoty..bože.
Taky mě děsně iritujou ty nanynky, co si myslí, že ovládají svět. A když neni po nich, tak se z toho má celá třída potento.
No nic, už radši končim, nebo bych tady mohla psát do večera, co všechno mi vadí na těch idiotech, co fakt na náš gympl NEPATŘEJ ani omylem! :D

5 Christina | Web | 24. march 2012 at 9:28 | React

Docela dost dobře tě chápu. Tohle je hnus, u nás se teda třídy neměníme a asi i proto si lidi v lavicích nechávají, věci aby je jak idioti nemuseli tahat každý den, nebo každou chvíli. U nás se zase vykrádali skřínky, a já ve skřínkách mám všechny věci na praxi ( které nebyly zrovna levné ), všechny učebnice, tělocvik a někdy i celou tašku když jdu na tělocvik. Je to hnus co dneska dokážou lidi udělat. Naše škola není prestižní, ale to neznamená že na našich toaletách by nemohl být toaletní papír a mýdlo. Ve třídách nenajdeme ani ručník, prý z higienických důvodů. A toaletní papír nemáme kvůli pipkám, které uspávají záchody a už vůbec nechápu jak nějaká s prominutím kráva může hodit vložku do záchoda a spláchnout ji a tím ucpat záchody. Je to často nevídaná drzost a hlavně hnus. Já jako prvák bych si hole nikdy nedovolila a ¨jsme slušně vychovaná a vím že tohle se prostě dělat nesmí, ale někdy mě starší ročníky docela překvapují na to že by nám měli dávat příklad. Noo popsala jsme ti to tu hodně, ale nemohla jsme se udržet, po tvém článku. Hezký den :).

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement